Traktor

Miesto vzniku

Technika výroby

Súčasný majiteľ

In Stock
Katalógové číslo: b_1413 Kategórie: Značka:
Popis

Jakob Warchalowski položil základy spoločnosti v roku 1858 so spoločnosťou Maschinenfabrik J. Warchalowski. Po zavedení spaľovacieho motora si uvedomil dôležitosť tohto vynálezu a začal vyrábať motory sám. Jeho stacionárne motory sa predávali po celom Rakúsko-Uhorsku. V roku 1913 boli na mieste v Paulusgasse v 3. viedenskom obvode vyrábané „motory ropy a Petrrolin“ s výkonom od jedného do 100 koní, ako aj lokomotívy s tromi až 20 hp. [1]
Warchalowského synovia rozšírili podnikanie, vyvinuli množstvo patentov a vstúpili do obchodných vzťahov so spoločnosťou Werner & Pfleiderer. V roku 1913 založil August Warchalowski Österreichische Industriewerke Warchalowski, Eissler & Co v závode Werner & Pfleiderer v Odoakergasse vo Viedni-Ottakringu, ktorý čoskoro zamestnával 2 000 ľudí. Táto spoločnosť vyrábala letecké motory Hiero na základe licencie počas prvej svetovej vojny. Od roku 1918 do 30. rokov 20. storočia spoločnosť vyrábala vzduchom chladený dvojvalcový letecký motor Hiero T. Warchalowski, ale spoločnosť Eissler & Co. bola obeťou hospodárskej krízy v 20. rokoch 20. storočia a prevzala ju štátna železničná spoločnosť v roku 1928.
Počas druhej svetovej vojny boli operačné zariadenia v Paulusgasse vážne poškodené. Po rekonštrukcii sa stacionárne motory prvýkrát vyrobili opäť pred vývojom vzduchom chladeného dieselového motora, ktorý bol štandardne inštalovaný na traktoroch od roku 1956. Modely mali spočiatku výkon motora približne 10 kW (14 k) až 40 kW (50 k). Výrobky boli vysokej kvality, ocenili ho najmä dvojvalcový motor. Vývoz smeroval do USA, NDR, Brazílie a Indočíny.
Od roku 1968 boli inštalované motory Z IHC. Okolo roku 1970 objednávky klesli, výroba traktorov bola prerušená a prevádzka bola predaná prípadu IH. V prípade neskorších traktorov Warchalowski série DN bola väčšina komponentov zakúpená od zahraničných spoločností. Vzhľadom na vysoké náklady na vývoj a relatívne nízke množstvá bola operácia v 80. rokoch prerušená. Traktor Warchalovski – Diesel KL II v modrom farebnom prevedení.

Ďalšie informácie
Miesto vzniku

Technika výroby

Súčasný majiteľ

Na stiahnutie

Please Login To Download Attachment

Close
Close
Close

My Cart

Shopping cart is empty!

Continue Shopping