Fotografia, začiatok 20. storočia. Sokolské cvičenie na cvičisku v Modre, nacvičené H. Landsfeldom. V roku 1919 bola založená pobočka Sokola v Modre, členom výboru sa stal aj keramik Heřman Landsfeld.
Landsfeld pôsobil aktívne v modranskom Sokole 20 rokov. Od začiatku 20. rokov sa stala Landsfeld zástupcom náčelníka, hospodárom jednoty a zapisovateľom.
Cvičenia jednoty sa konávali pravidelne 2 hodiny týždenne. Spolok organizoval rôzne výlety, besiedky, večierky a prednášky. V roku 1920 sa konal v Modre župný zlet. Ako keramik maľoval Landsfeld rôzne upomienkové predmety so sokolskou tematikou.
























